VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS

TELŠIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS

 Turite klausimų? Susisiekime!  

FBtelmail

 

    

Paieška

Šiandien minime:
2025 balandžio 25 d. [Penktadienis]
Europos imunizacijos savaitė
2025 balandžio 25 d. [Penktadienis]
Pasaulinė maliarijos diena
Visos minėtinos dienos >>>
1863 m. buvo įkurta Tarptautinė sužeistųjų pagalbos tarnyba. Ji, visų pirma, rūpinosi sužeistaisiais kare. Vėliau tarnybos veikla apėmė ir platesnę visuomenės dalį. Tai Raudonojo kryžiaus judėjimo pradžia. 1864 rugpjūčio 22 d. Žano Anri Diunano pasiūlymu, Šveicarijoje buvo pasirašyta konvencija dėl sužeistųjų gyvenimo sąlygų gerinimo. Konvencijoje buvo numatyta, kad viso pasaulio gydytojai ir medicinos seserys turėtų bendrą kalbą. Greitosios pagalbos simboliu išrinktas raudonas kryžius baltame fone. 1906 m. Osmanijos imperijoje įkurta Raudonojo pusmėnulio organizacija, kuri yra Raudonojo kryžiaus analogas musulmonų šalyse. Ir Raudonojo kryžiaus, ir raudonojo pusmėnulio organizacijos pavaldžios Tarptautiniam komitetui, kurio būstinė įkurta Ženevoje. Karo metu komitetas veikia kaip tarpininkas tarp kovojančių šalių. Komiteto atstovai turi teisę neliečiami vaikščioti po bėglių ir kalinių lagerių teritorijoje, gydyti sužeistuosius, suteikti visuomenei informaciją apie sužeistus žmones ir jų sąlygas.


Raudonojo kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio organizacijos jungia daugiau nei 400 mln. žmonių iš 175 pasaulio šalių.


Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija


Lietuvos RK draugija įkurta 1919 m. sausio 12 d. Roko Šliūpo ir kitų medikų pastangomis. Jos veikloje aktyviai reiškėsi daugelis žymių Lietuvos gydytojų, sveikatos apsaugos darbuotojų. Draugija įkūrė ligoninių Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Klaipėdoje, pirmąją Lietuvoje tuberkuliozės sanatoriją Aukštojoje Panemunėje, greitosios medicinos pagalbos kraujo perpylimo įstaigų, medicinos seserų mokyklų ir kursų, nemažai prisidėjo prie Birštono ir kitų Lietuvos kurortų plėtojimo.


Lietuvos RK ir Raudonojo pusmėnulio draugija priklauso tarptautinei organizacijai – Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo pusmėnulio federacijai, kurios būstinė yra Ženevoje. RK draugija siekia užkirsti kelią žmonių kančioms ar jas palengvinti. Lietuvos RK jaunimas (LRKJ) – sudedamoji RK draugijos dalis jungianti jaunus žmones trokštančius padėti kitiems. LRKJ nariai rūpinasi našlaičiais, neįgaliais vaikais, vienišais seneliais. Jie propaguoja sveiką gyvenimą, mokosi jo, nagrinėja AIDS, narkomanijos, vaikų teisių klausimus. LRKJ mokosi teikti pirmąją pagalbą, o gerai pasirengę instruktoriai rengia kitus jaunuolius. Taip pat LRKJ savanoriai vysto projektą “Stop prekybai žmonėmis”, kuriuo ne tik siekiama supažindinti visuomenę su tykančiais prekybos žmonėmis pavojais, bet ir mažinti į prekeivių žmonėmis rankas patenkančių aukų skaičių.

Lietuvos RK draugija dabar vienija per 2825 narių iš jų yra 821 jaunimo nariai, priskaičiuojama 1248 savanorių.


Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos Telšių skyrius randasi Dariaus ir Girėno g. 24-48, el. paštas telsiai@redcross.lt; lavanda.vale@gmail.com, tel. 8 642 84059


Pasaulinė rankų higienos diena

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 2009 metų inicijavo judėjimą „Plauk rankas – saugok gyvybes“ ir gegužės 5 dieną paskelbė pasauline rankų higienos diena. „Plauk rankas – saugok gyvybes“ judėjimas planuojamas dešimčiai metų, siekiant paskatinti šalis organizuoti rankų higienos kampanijas, programas ir taip prisidėti prie hospitalinių infekcijų prevencijos ir pacientų gyvybių išsaugojimo. Pagrindinis judėjimo tikslas - gerinti rankų higieną sveikatos priežiūros įstaigose. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos kviečiamos prisijungti prie šios iniciatyvos ir kiekvienais metais gegužės 5-ąją paminėti savo įstaigose.



Pranešimas „Kodėl svarbi rankų higiena?
Pranešimas „Kaip teisingai plauti rankas?
Pranešimas „Kada svarbu plauti rankas?
 

Dėmesio!

Mūsų tinklapis naudoja slapukus, siekiant pagerinti mūsų svetainės funkcionalumą ir analizės tikslais.