Notice: Undefined variable: document in /var/www/vhosts/telsiurvsb/domains/demo.telsiurvsb.lt/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/telsiurvsb/domains/demo.telsiurvsb.lt/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5
"> Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir toliau lanko vaikų stovyklas
Liepos 8 dieną Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai lankėsi Degaičių sporto klubo stovykloje prie Platelių ežero. Kartu su biuro darbuotojais į stovyklą nuvyko ir Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovai, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Draugijos Telšių skyriaus atstovė. Gaisrininkai supažindino stovyklautojus su pavojais miške, kaip gelbėtis pasiklydus, kaip elgtis gaisro metu ir kaip teisingai stovyklauti, kad neatsitiktų nelaimių, taip pat supažindino su gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema ir paaiškino kaip ja naudotis.

Visuomenės sveikatos biuro darbuotojai papasakojo kaip saugotis erkių, uodų, ką daryti, kad išvengti jų platinamų užkrečiamų ligų, kaip galima apsisaugoti naudojant natūralius apsisaugojimo būdus. Susirinkę stovyklautojai susiskirstė i kelias komandas ir sužaidė biuro organizuotą šiukšlių rūšiavimo žaidimą, kurio metu išsamiai susipažino su visų rūšių šiukšlėmis ir sužinojo kur kokią šiukšlę rūšiuojant reikia išmesti. Susirinkusieji taip pat išbandė ir girtumo akinius kurie paliko įspūdį apie apsvaigusio žmogaus nuo alkoholio koordinaciją ir suprato ant kiek tuo metu žmogus nesiorientuoja aplinkoje.Taip pat supažindino su pagrindiniais saugios vasaros principais: 

Nerekomenduojama į iškylą prisikrauti per daug maisto. Greit gendantys produktai (virtos dešros ir dešrelės, žuvis, pieno produktai) karštą vasarą tampa pavojingi sveikatai. Suvalgius tokio maisto galima apsinuodyti arba susirgti užkrečiamomis žarnyno ligomis. Geriausia į iškylą pasirinkti sausus maisto gaminius (makaronus, kruopas, duoną, sausainius be kreminio įdaro, riešutus), tik šalto rūkymo mėsos gaminius, konservus. Vaisius ir daržoves susidėkite iškart gerai nuplovę, kad nereiktų jų plauti upių, ežerų, neprižiūrimų šulinių vandeniu. Maistą sudėkite į sandarią uždarą tarą.

Labai svarbu atminti pagrindines asmens higienos taisykles – švarios rankos ir švari aplinka. Miške nelabai pavyks jų laikytis, todėl pasirūpinkite, kad iškyloje turėtumėte drėgnų servetėlių, kuriomis labai patogu kuo dažniau valyti rankas. Labai pravers ir vienkartinės nosinės, servetėlės ar popieriniai rankšluosčiai. Išvykai įsidėkite vienkartinių indų ir nenaudokite jų pakartotinai.

Per didelės dozės tiesioginių saulės spindulių gali sukelti odos nudegimus. Iškylaujant vertėtų saugoti odą – naudoti apsaugines priemones su UV spindulių filtrais, vilkėkite tinkamą šviesią aprangą, nepamirškite akinių nuo saulės. Keliavimui pasirinkite paros laiką, kai saulė nėra labai aktyvi (iki 10 val. ir po 16 val.). Tiesioginiai saulės spinduliai, kaitinantys nepridengtą galvą ir sprandą, dirgina galvos smegenų dangalus, todėl padidėja smegenų temperatūra ir sutrinka jų funkcija. Būtinai patikrinkite krepšį ar nepamiršote įsidėti kepuraitę.

Karštomis vasaros dienomis daug judant ir geriant mažai vandens, organizme susikaupia šilumos perteklius. Šilumos smūgis ištinka tuomet, kai kūnas neprakaituoja, todėl nepajėgia išgarinti šilumos. Norint išvengti iškylos metu saulės ir šilumos smūgių būtina gerti daug skysčių. Geriausia troškulį malšinti vandeniu. Saugiausi gėrimai – fasuotoje taroje (negazuotas mineralinis ar geriamas vanduo, sultys). Vanduo atkuria skysčių balansą, vėsina, atgaivina. Rekomenduojama atsisakyti gėrimų su saldikliais, energetinių gėrimų.

Maloniausias būdas atsigaivinti keliaujant – maudynės. Tačiau iškylų metu dažniausiai maudytis tenka ežeruose ar upėse, kur nėra įrengtų paplūdimių, nei gelbėjimo postų. Norint išvengti nelaimingų atsitikimų reikia: į vandenį lipti pamažu, kad iš lėto apsemtas kūnas prisitaikytų prie temperatūros pokyčių, nepalikti vaikų vienų, kai jie maudosi ar žaidžia greta vandens, irstantis valtimi dėvėti gelbėjimosi liemenes, nevartoti svaigiųjų gėrimų, nesimaudyti lyjant lietui ar griaudėjant perkūnijai,, nesimaudyti naktį, vengti maudytis vietose, kur pakrantės iki vandens paviršiaus užžėlusios augalais, nešokinėti į vandenį žemyn galva.