Notice: Undefined variable: document in /var/www/vhosts/telsiurvsb/domains/demo.telsiurvsb.lt/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5

Notice: Trying to get property of non-object in /var/www/vhosts/telsiurvsb/domains/demo.telsiurvsb.lt/public_html/templates/biuras20141030joomla/component.php on line 5
"> Pirmos pagalbos mokymas

Kodėl aš privalau  mokėti teikti pirmą pagalbą?

Ištikus staigiai mirčiai ir nedelsiant pradėjus gaivinti, išgelbėjimo tikimybė padvigubėja. Gaivinimas palaiko gyvybiškai svarbią smegenų ir širdies veiklą. Mirties galima išvengti. Kuo daugiau žmonių moka gaivinti, tuo daugiau išgelbėtų gyvybių.

Sausio 20 d. Telšių „Džiugo“ vid. m-klos septyntokams pravesti mokymai, kaip suteikti pirmąją pagalbą atsitikus nelaimei. Mokymus vedė Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Laima Juškevičienė. Mokymuose dalyvavo apie 60 septintų klasių moksleivių ir klasių auklėtojos.

Moksleiviai supažindinti su pradinio gaivinimo algoritmu ir „Gyvybės grandine“. „Gyvybės grandinė“ – kuo skubesnis medicinos pagalbos pacientui būklės nustatymas ir medicininės pagalbos iškvietimas, pradinis gaivinimas, kuo greičiau atliekama defibriliacija. Tai labai svarbi akimirka įvykus nelaimei. Moksleiviams ne tik teoriškai, bet ir praktiškai parodyta, kaip reikia gaivinti žmogų kai sustoja širdis. Septyntokai galėjo ir patys pabandyti padaryti dirbtinį kvėpavimą. Buvo parodyta kaip atkiekamas gaivinimas burna – burna. Tai septyntokams sukėlė didžiausią susidomėjimą.

Taip pat moksleiviams papasakota kaip ir kada įvyksta stuburo traumos ir kaip elgtis tokiais atvėjais, kad padėtum draugui ar kitam nelaimę patyrusiam žmogui. Papasakota ir parodyta, kaip elgtis užspringus. Moksleiviai supažindinti, kaip tvarstyti žaizdas, kaip stabdyti kraujavimą. Pademonstruoti kaklo įtvarai, kada ir kaip jie dedami. Užsiėmimą moksleiviai stebėjo susidomėję ir patys noriai sutiko pabūti nukentėjusiais, ir vienas kitam suteikti pirmąją pagalbą.

Dvi iš trijų mirčių įvyksta nepasiekus ligoninės. Dauguma šių mirčių galima išvengti, jei nukentėjusiam būtų laiku suteikta pagalba iki atvyks kvalifikuota pagalba.